Klimatyzacja i wentylacja – nowe działy w Buderus!

W tym roku Buderus Technika Grzewcza rozszerzył swoją ofertę o nowe urządzenia pompy ciepła typu powietrze-woda, centrale klimatyzacyjne oraz centrale wentylacyjne. Nowe produkty idealnie nadają się do dużych budynków biurowych, szkół, szpitali, hoteli, galerii handlowych. Jakość wykonania, sprawność tych urządzeń zaskoczy nawet najbardziej wymagających. Zachęcamy do zapoznania się z tymi produktami. […] “Klimatyzacja i wentylacja – nowe działy w Buderus!”

Czy już zapoznałeś się ze zmianami w przepisach?

Każda instalacja grzewcza, gazowa i wodno-kanalizacyjna musi być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. W Polsce aktem normalizującym kwestie związane z budową, w tym także z instalacjami jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 75 z 2002 r., poz. 690).
Od 08.07.2009r. weszły w życie zmiany dotyczące tego rozporządzenia. Poniżej zamieszczamy urywki ustawy z działy IV związane z instalacjami.
Rozdział 1 zawiera przepisy dotyczące instalacji wodociągowych ciepłej i zimnej wody. Oto kila zmian: […] “Czy już zapoznałeś się ze zmianami w przepisach?”

Wszystko o kotle Logamax plus GB162

Kocioł Logamax plus GB162 (15, 25, 35, 45 kW) został nagrodzony w 2006r. przez holenderski Instytut Odlewnictwa – nagroda za wyjątkową
oszczędność i wydajność. Kocioł ten został również uhonorowany IF Product Design Award 2008. Konkurs ten to jedna z najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych na świecie w zakresie stylistyki produktów. Dlaczego kocioł ten otrzymał tyle wyróżnień? Czy warto zainwestować w gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB162? […] “Wszystko o kotle Logamax plus GB162”

Pellet – ekologiczne paliwo

Pellet (pelet, pelety, pellets) – jest to granulat drzewny produkowany z wiórów i trocin drzewnych.  Niektórzy termin ten odnoszą tylko do granulatu produkowanego z odpadów drzew liściastych. Odpady są mielone, a następnie doprowadzane do jednolitej wielkości, najczęściej 6-8 mm. Od drzewa z którego pochodzą odpady zależy wartość energetyczna pelletu i jego właściwości. […] “Pellet – ekologiczne paliwo”

Projekt instalacji grzewczej – czy jest potrzebny?

Wielu inwestorów uważa, że wykonanie instalacji grzewczej jest bardzo proste – wystarczy kupić kocioł, doradzić się sprzedawcy jakie grzejniki wybrać, rury dobrać według wyczucia, a wykonanie instalacji zlecić znajomemu lub koledze. Czy zgadzasz się z tą opinią? Takie “domowe”, niby oszczędne rozwiązania są najprostszą  drogą do  problemów z eksploatacją instalacji grzewczej. Poprawienie błędów często jest niemożliwe lub bardzo kosztowne. Ponieważ wykonanie instalacji grzewczej to inwestycja na kilkadziesiąt lat warto zadbać o jej prawidłowe rozwiązanie i wykonanie.
Projekt budowlany budynku jest wymagany, by przystąpić do budowy domu. Niestety zawarty w takim projekcie opis instalacji sanitarnych jest bardzo ogólnikowy, przez co nie dostarcza wszystkich potrzebnych instalatorowi informacji. Dlatego watro sporządzić osobnych projekt instalacji grzewczej. Firma świadcząca usługi hydrauliczne najczęściej posiada stosowne uprawnienia, projektanci w takiej firmie posiadają wymagane umiejętności, a swoim podpisem gwarantują prawidłowość wykonanej instalacji. […] “Projekt instalacji grzewczej – czy jest potrzebny?”

Jak dobrze wykorzystać energie słoneczną – czyli co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych

Codziennie korzystamy z darmowej energii. Przypominamy sobie o tym często dopiero wtedy, gdy to źródło energii przez kilka dni nie pojawia się na niebie i zaczyna nam doskwierać brak światła słonecznego. Słońce – bez niego życie na naszej planecie nie byłoby możliwe. Dzięki reakcjom jakie zachodzą we wnętrzu słońca (termojądrowe przemiany wodoru w hel) powstaje niesamowita energia, której część dociera do naszej planety.
Promieniowanie wysokoenergetyczne wykorzystujemy obecnie do darmowego ogrzewania wody użytkowej, a w innych krajach również domów. Energia promieniowania słonecznego, która dociera do granicy atmosfery posiada gęstość około 1370 W/m2 i nosi nazwę […] “Jak dobrze wykorzystać energie słoneczną – czyli co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych”