Top Partner Buderus – przystępujemy do programu!

Już za kilkanaście dni nasz Salon Firmowy Buderus w Lublinie będzie należał do sieci profesjonalnych punktów techniczno-handlowych Top Partner Buderus. Na temat tych punktów można m.in. przeczytać na stronie informacji prasowych Bosch: “W każdym z nich specjaliści chętnie pomogą również w stworzeniu dokumentacji technicznej, przeprowadzeniu analiz ekonomicznych i wyborze najodpowiedniejszego rozwiązania grzewczego. Aby zwiększyć komfort klienta w jednym miejscu można teraz kupić kompleksowe systemy grzewcze i zamówić ich montaż, a także uzyskać na nie usługi serwisowe w ramach gwarancji i po jej wygaśnięciu.”

Top Partner Buderus

Program ten ma na celu podniesienie jakości usług oferowanych przez salony Buderus. […] “Top Partner Buderus – przystępujemy do programu!”

Kotły na paliwa stałe w ofercie Buderus

Chociaż w samym Lublinie kotły na paliwa stałe są sukcesywnie wypierane przez inne źródła energii, to jednak na lubelszczyźnie w dalszym ciągu dominują kotły zasilane drewnem lub węglem. Buderus już od 40 lat doskonali technologię grzewczą związaną z tego typu kotłami.
Jeszcze do tej pory sporo osób użytkuje bardzo żywotny kocioł żeliwny Logano G211. Z doświadczenia możemy napisać, że jedyne co ze względów eksploatacyjnych jest wymieniane w tych kotłach to izolacje drzwi, sznury uszczelniające oraz ewentualnie żeliwne drzwi dokładające. Trzeba przyznać, że to właśnie wysokiej jakości żeliwo sprawia, że kotły z nich wykonane pracują niezawodnie przez dziesiątki lat.
Obecnie w ofercie Buderus znajduje się kolejny kocioł żeliwny – Logano G221 Automatic. Kocioł został przystosowany do spalania zarówno koksu, brykietu, węgla jak i drewna.

Kocioł Buderus Logano G221

Kilka zalet kotła Logano G221 […] “Kotły na paliwa stałe w ofercie Buderus”

Emisja powierzchniowa główna przyczyną zanieczyszczenia w Lublinie

Jakiś czas temu pisaliśmy o efektach wdrażania kolejnych założeń Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Dziś chcielibyśmy więcej powiedzieć o Programie ochrony powietrza dla strefy – Aglomeracja Lubelska” zatwierdzonego Uchwałą Nr 599/XXIV/2012 Rady Miasta Lublin z dnia 18 października 2012 r. ze zmianą z dnia 20 grudnia 2012 r.; Nr 641/XXVI/2012. […] “Emisja powierzchniowa główna przyczyną zanieczyszczenia w Lublinie”

Nowy interfejs strony

Od kilku tygodni nasza strona ma nowy interface. Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się naszej witrynie pod kątem użyteczności i postanowiliśmy dokonać kilku zmian. I tak na stronie głównej pojawiła się wyraźna informacja o usługach świadczonych przez naszą firmę. Podstronę „Usługi” rozbudowaliśmy, aby mogli Państwo mieć pełny wgląd w działalność naszej firmy. Będziemy chcieli stopniowo rozbudowywać poszczególne zakładki dotyczące instalacji o zdjęcia z realizacji oraz nowe materiały informacyjne. […] “Nowy interfejs strony”

Dofinansowanie do zmiany sposobu ogrzewania w Lublinie


Jak wynika z Programu Ograniczenia Niskiej Emisji zatwierdzonego Uchwałą Nr 599/XXIV/2012 Rady Miasta Lublin z dnia 18 października 2012 r. ze zmianą z dnia 20 grudnia 2012 r.; Nr 641/XXVI/2012 główną przyczyną zanieczyszczenia środowiska w Aglomeracji Lubelskiej jest ogrzewanie budynków. W związku z tym podjęto działania zmierzające do ograniczenia emisji zanieczyszczenia z indywidualnych systemów grzewczych.
W ramach Programu przewidziano dofinansowanie na rok 2014 w wysokości 200 tys. zł. do działań polegających na trwałej zmianie systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym, w lokalach i nieruchomościach w granicach administracyjnych miasta Lublin. Ogrzewanie paliwem stałym ma zostać zastąpione: […] “Dofinansowanie do zmiany sposobu ogrzewania w Lublinie”

Projekt "Rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie"

Wyższa jakość wody, większa dbałość o środowisko i więcej obiektów podłączonych do sieci wodno-kanalizacyjnej to cele jakie zamierza osiągnąć Lublin w ramach projektu  “Rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie”. W ramach projektu MPWiK otrzymał 200 mln PLN z funduszy Unii Europejskiej na wniosek złożony do NFOŚiGW. Wartość całego projektu wynosi 357 mln PLN. Wszystkie prace mają zostać zakończone pod koniec 2015 roku. Dlaczego zdecydowano się na tak ogromną inwestycję? […] “Projekt "Rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie"”