Targi Modernizacji Budynków – wszystko o oszczędności energii

Termomodernizacja, termoizolacja, budownictwo pasywne, niskoenergetyczne i inteligentne – to zagadnienia będące tematem Targów Modernizacji Budynków, które odbędą się w dniach 27, 28 listopada w Krakowie.
Targi powstały specjalnie z myślą o osobach, które stają przed zadaniem modernizacji istniejących obiektów. Chodzi o firmy budowlane, remontowe, architektów, przedstawicieli gmin, inwestorów i innych.
Targi będą miały bardzo interesujący przebieg. Oprócz standardowych wystaw i prezentacji technologii czy materiałów, przewidziano seminaria, debaty oraz pokazy. W programie zaplanowano omówienie między innymi następujących tematów:

  • dofinansowanie do budownictwa pasywnego i energooszczędnego w ramach programu NFOŚIGW;
  • historia i rozwój budownictwa pasywnego w Europie oraz w Polsce;
  • przykłady już powstałych w naszym kraju obiektów pasywnych czy energooszczędnych;
  • wykorzystanie energii słonecznej oraz inne sposoby obniżenia kosztów ogrzewania.

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej zaprasza pierwszego dnia Targów na debatę z władzami samorządowymi oraz instytucjami publicznymi na temat termomodernizacji budynków. Drugiego zaś dnia Targów przewidziano debatę studencką dla studentów architektury, inżynierii i ochrony środowiska.
Na oficjalnej stronie organizatorów Targów Modernizacji Budynków można zapoznać się  z listą wystawców oraz szczegółowym planem seminariów.