Piece na dotację Lublin

Zmartwiły cię informacje o smogu w Lublinie? Chciałbyś wymienić swój piec CO na urządzenie o niższej emisji pyłu w spalinach? Już tylko do końca marca 2017 roku można starać się o dofinansowanie na wymianę kotła grzewczego na lepszy model!
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie inwesetycji w ramach programu EKODOM. Program dotyczy osób fizycznych. Dotacja polega na udzieleniu preferencyjnej pożyczki z możliwością umorzenia jej części. Jak czytam w ogłoszeniu WFOŚiGW: “dofinansowanie może obejmować do 100 % kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia”. Co dokładnie obejmuje w/w dotacja?

– wymiana pieców lub kotłów węglowych na kotły zasilane paliwem ekologicznym,

– wymiana wyeksploatowanych kotłów gazowych na wysokosprawne kotły gazowe,

– wymiana pieców lub kotłów węglowych na hybrydowy system grzewczy,

– budowa instalacji korzystających z odnawialnych źródeł energii, w tym instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych na potrzeby gospodarstwa domowego,

– budowa przyłączy do sieci ciepłowniczej,

– budowa przydomowych oczyszczalni ścieków.

Jak więc widzimy zakres wspieranych inwestycji jest szeroki. Wnioski należy składać osobiście. Dla inwestycji położonych na terenie Lublina i okolicznych powiatów, wnioski należy składać w WFOŚiGW w Lublinie ul. Spokojna 7, 20-074 Lublin, tel. (81) 532 17 64 (wew. 116, 117, 132, 133) – powiaty: Miasto Lublin, lubelski, janowski, kraśnicki, lubartowski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki.

Zapraszamy do kontaktu.

Chętnie pomorzemy w doborze odpowiedniego dla Państwa modelu kotła.

Zobacz nowoczesne i wydajne kotły grzewcze w naszym sklepie internetowym.