Ogrzewanie domu a smog?!?

Ostatnio ciągle słyszymy o bardzo wysokim poziomie zanieczyszczenia w większych miastach Polski. Wśród miast zmagających się ze smogiem niestety jest także wymieniany Lublin. Według danych dostarczanych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie drugim miastem województwa lubelskiego z podobnymi problemami jest Zamość. Choć warto zaznaczyć, że na dzień dzisiejszy tj 19.02.2017 wykazywane stężenie cząsteczek stałych w powietrzu utrzymuje się na niskim poziomie.
Być może zastanawiasz się – gdzie dokonywane są pomiary zanieczyszczenia powietrza w Lublinie? Otóż w naszym mieście znajdują się dwie stacje badawcze: przy ulicy Śliwińskiego 5 oraz przy ul. Obywatelskiej. Ale jaki to ma w ogóle związek z techniką grzewczą? Otóż według prowadzonych badań, do powstawania smogu przyczyniają się przede wszystkim instalacje grzewcze w domach jednorodzinnych oparte w działaniu na kotłach na paliwa stałe. To naprawdę nie wszystko jedno jakiego paliwa używamy do ogrzewania naszego domu. Czy możemy się więc w przyszłych latach spodziewać obostrzeń budowlanych pod względem stosowanych urządzeń grzewczych? Czas pokaże.

Zastosowanie kotłów gazowych

Spaliny kotłów gazowych zawierają w porównaniu z kotłami na węgiel, znikomą ilość pyłów zawieszonych PM 10. Posiadając więc kocioł gazowy, możesz spać spokojnie. Marka Buderus Technika Grzewcza od dziesięcioleci zajmuje się ciągłym rozwojem energooszczędnych kondensacyjnych systemów grzewczych. Celem jest uzyskanie jak najwięcej energii z jak najmniejszej ilości paliwa. Gazowy kocioł kondensacyjny marki Buderus może spalać nawet o 30% mniej paliwa niż konwencjonalny kocioł gazowy.

Buderus Logamax Plus GB192i
Kondensacyjny kocioł gazowy Buderus Logamax Plus GB192i.
Kondensacyjny kocioł gazowy Buderus Logamax Plus GB072
Kondensacyjny kocioł gazowy Buderus Logamax Plus GB072

Dbamy o nasze otoczenie także stosując nowoczesne techniki energooszczędne, tj kolektory słoneczne oraz pompy ciepła.
Wspieranie takich działań ma bezpośrednie przełożenie na czystość otaczającego nas powietrza!