Dotacja na w wymianę kotła w Lublinie

Miasto Lublin zachęca do wymiany kotłów (zwanych pospolicie piecami) na paliwa stałe na inne źródła ciepła. Program ograniczania niskiej emisji, w skrócie PONE został przyjęty Uchwałą Nr 288/X/2015 Rady Miasta Lublin z dnia 22 października 2015 r.
Jeżeli mieszkasz w Lublinie i jesteś posiadaczem starego kotła na węgiel lub drewno, możesz skorzystać z oferowanej przez miasto Lublin dotacji.Obejmuje ona trwałą wymianę starego kotła na jedno z poniższych urządzeń grzewczych:

  • kocioł gazowy
  • kocioł elektryczny
  • kocioł olejowy
  • pompa ciepła
  • podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej

Wnioski można składać od 25 stycznia do 12 lutego 2016 r. Dotację otrzymamy po dokonanej wymianie urządzenia grzewczego w odpowiedzi na złożony wniosek o rozliczenie dotacji. Można go pobrać ze strony biuletynu informacji publicznej miasta Lublin.
Szczegóły dotyczące PONE można uzyskać czytając ogłoszenie miasta Lublin lub regulamin PONE.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z programu. Dotacja umożliwi Państwu zadbanie nie tylko o czyste powietrze w naszym mieście, ale także o swój własny komfort oraz ekonomię. W naszym sklepie internetowym oraz w salonie firmowym mogą Państwo zakupić znakomitej jakości gazowe kotły kondensacyjne Buderus oraz gazowe kotły konwencjonalne. W ofercie posiadamy także kotły olejowe oraz pompy ciepła. Zapraszamy!