„Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura” – BUDMA 2013

Międzynarodowe Targi Budma 2013 odbędę się w dniach 29 stycznia – 1 lutego w Poznaniu. Hasło kolejnej edycji Targów nawiązuje do zmian jakie zachodzą i będą zachodzić w kolejnych latach w budownictwie polskim. Program jest bardzo bogaty i z pewnością zainteresuje producentów, handlowców, inwestorów i architektów.

Niektóre elementy programu:

Forum Architektury

Debata architektoniczna zatytułowana „Jakość przestrzeni publicznej jako wynik działań architekta, inwestora i urzędnika” zostanie poświęcona tematowi złożoności procesu powstawania projektu. W ramach tego programu Izba Architektów RP zaprosiła znanego i cenionego włoskiego architekta Renato Rizzi. Będzie to promocja jego książki dotyczącej projektu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Przygotowano także specjalną ścieżkę edukacyjną Strada Di Architettura 2.0 dla architektów i projektantów.

BudShow – dom autonomiczny

Na Targach zostanie zaprezentowany projekt domu całkowicie samowystarczalnego. Budynek nie musi korzystać z kanalizacji miejskiej czy innych sieci. To przyszłość budownictwa w Polsce.
Dzień DystrybutoraBędzie to pierwszy dzień Targów. Stanowić będzie idealną możliwość do prowadzenia dialogu biznesowego między handlowcami a producentami.

Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego

Forum będzie poświęcone zagadnieniu o którym pisaliśmy już w poprzednich postach – dotacjom na budownictwo energooszczędne, a także roli architekta w procesie budowy takiego domu.

dom energooszczędny budma

dom energooszczędny budma2

„Budownictwo Przeszłości Budownictwem Przyszłości – druga, lepsza młodość budynku”

Debata dotyczyć będzie odnowy i rewitalizacji starych, zapomnianych budynków.

Strefa Testów

Uczestnicy Targów będą mieli możliwość „własnoręcznie” wypróbować urządzenia i maszyny prezentowane na wystawie. Dzięki temu każdy sam wyrobi sobie opinię o produktach.

Fabryka Okien PCV – na Żywo

Na targach zostanie zmontowana linia produkcyjna okien. Będzie to promocja najnowocześniejszych rozwiązań w tej dziedzinie.

Akademia Młodego Budowlańca

Przyszli uczestnicy procesu budowlanego będą mogli wziąć udział w ekspozycjach. Odbędzie się także debata.

akademia młodego budowlańca

Targi zapowiadają się więc bardzo interesująco!