Wszystko o kotle Logamax plus GB162
Kocioł Logamax plus GB162 (15, 25, 35, 45 kW) został nagrodzony w 2006r. przez holenderski Instytut Odlewnictwa – nagroda za wyjątkową
oszczędność i wydajność. Kocioł ten został również uhonorowany IF Product Design Award 2008. Konkurs ten to jedna z najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych na świecie w zakresie stylistyki produktów. Dlaczego kocioł ten otrzymał tyle wyróżnień? Czy warto zainwestować w gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB162?
Wiszący kocioł Logamax plus GB162 zastąpił w tym roku kocioł Logamax plus GB112. Nie tylko zastąpiono stary produkt nowym, ale poszerzono ofertę, ponieważ nowy kocioł dostępny jest w siedmiu wielkościach. W kotłach tych zastosowano najnowsze osiągnięcia techniki, dlatego kocioł jest ekonomiczny, ekologiczny i bardzo funkcjonalnie wykonane.
Kotły te to urządzenia jednofunkcyjne, jedynie kocioł o mocy grzewczej 30kW jest wyposażony w 40 litrowy podgrzewacz warstwowy. Szeroki wachlarz kotłów o różnej mocy grzewczej pozwala precyzyjnie dobrać wielkość kotła do zapotrzebowania ciepła na cele centralnego ogrzewania. Wersja jednofunkcyjna daje możliwość odpowiedniego dopasowania podgrzewacza do potrzebnej ilości c.w.u.
Dzięki zastosowaniu technologii takich jak ETAplus, FLOWplus czy ALUplus oraz unikalnej budowie wymiennika ciepła kocioł osiąga sprawność znormalizowaną rzędu 110,5%. Szeroki zakres modulacji palnika pozwala na optymalne dostosowanie mocy kotła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki temu zwiększa się żywotność palnika. “Urządzenia Logamax plus GB162 wyposażono w pompy (z wyłączeniem kotłów o mocy 80/100 kW) z regulowaną prędkością obrotową. Regulacja pompy odbywa się względem mocy palnika, wyrównując jednocześnie ciśnienie w instalacji ogrzewczej. Klasa A zastosowanej pompy świadczy o jej efektywności energetycznej, dla Państwa oznacza to zużycie energii elektrycznej pompy na poziomie około jednej czwartej w stosunku do konwencjonalnych pomp” – możemy przeczytać w Buderus Kurier nr 29.
Za sukcesem kotła Logamax plus Gb162 kryje się optymalna konstrukcja wymiennika ciepła. Wymiennik wyposażony jest w aluminiowe rury ożebrowane. Ma to znaczenie dla żywotności urządzenia i dobrej wymiany ciepła. W cytowanym już Kurierze możemy na ten temat przeczytać: “W środku rur ożebrowanych wymiennika znajdują się kanały skrętne, które intensyfikują wymianę ciepła, przez zwiększenie powierzchni wymiany ciepła oraz przepływ turbulentny. Dodatkowo uszlachetniono powierzchnię rur ożebrowanych przez polimeryzację plazmową. Cienka powłoka wymiennika ciepła jest ekstremalnie wytrzymała i wydłuża interwały serwisowe oraz pomaga utrzymać moc na stałym poziomie”.