Ogrzewanie podłogowe
W nowo powstających domach jednorodzinnych jednym z najczęściej stosowanych sposobów ogrzewania jest ogrzewanie podłogowe. Inwestorzy rezygnują z tradycyjnych grzejników na rzecz ciepłej podłogi. Wykonujemy montaż instalacji c.o. opartej wyłącznie o ogrzewanie podłogowe, jak i łączącej tradycyjne grzejniki z podłogówką.
Wykonujemy montaż ogrzewania podłogowego na terenie województwa lubelskiego. Docieramy do następujących miejscowości: Lublin, Ryki, Parczew, Włodawa, Łęczna, Lubartów, Puławy, Opole Lubelskie, Świdnik, Chełm, Krasnystaw, Kraśnik, Janów Lubelski, Zamość, Hrubieszów, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski.
Jak przebiega montaż podłogówki?
Najpierw na „chudy beton” (mieszankę betonową o małej zawartości cementu stosowanej jako podkład do posadzek) układamy styropian, który stanowi izolację cieplną oraz ekran odbijający ciepło. Na tak przygotowanej powierzchni mocuje się, za pomocą spinek, rury, prowadzące wodę. Można także zastosować styropian z gotowymi wyżłobieniami, w których z łatwością układa się rury. Długość jednego obiegu grzewczego nie może być większa niż 100 metrów (długość zależy od przekroju rury), dlatego zazwyczaj wykonujemy kilka obiegów grzewczych. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach.
Ogrzewanie podłogowe jest idealnym rozwiązaniem w domach ogrzewanych niskotemperaturowymi urządzeniami grzewczymi, takimi jak: kotły kondensacyjne czy pompy ciepła. W dobrze zaizolowanych budynkach ogrzewanie podłogowe może w całości pokryć zapotrzebowanie na ciepło.
Zalety ogrzewania podłogowego:
- estetyczne wnętrze – brak grzejników umożliwia dowolne zagospodarowanie przestrzeni
- komfort – odpowiedni dla naszego organizmu pionowy rozkład temperatur oraz jednakowa temperatura na całej powierzchni grzewczej
- koszty – zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet do 30%.
Więcej o ogrzewaniu podłogowym przeczytają Państwo w artykule: „Ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?”